Mělnický kraj - vyznačené zájmové přírodní lokality

Příroda Kokořínska

Příroda, Historie, Cestování, Fotogalerie

STŘEDNÍ ČECHY -

PŘÍRODA -

MĚLNICKO, KOKOŘÍNSKO, MŠENO
ODKAZY
Vážený čtenáři,

aktivita založení této části webu vznikla na koncem roku 2014 a na počátku roku 2015, kdy jsem pořídil v tomto koutu vlasti chalupu a začal postupně objevovat její mimořádnou krásu a kvalitu - lidskou, historickou i přírodní. V mnohém mi připomněla  Jižní Moravu a právě tato vzpomínka byla hybatelem kompletního přepracování webu, což byla vlastně i nutná prerekvizita jeho dalšího rozvoje.
Snad přítomnost vinic, kvalitní půdy a mimořádných krajinných scenérií, velkého množství památek a lidové architektury přispěla, že jsem se rozhodl pokračovat v podobném duchu, jako tomu bylo v případě předešlém, protože tyto kraje se v mnohém podobají..
Základním územním vymezením je oblast mapy, ačkoli CHKO dále pokračuje oblastí Dubska a od září 2014 nově připojenou částí tzv. Máchova kraje (
136 km2), Ralska.
Opět bych rád přiblížil tento kraj komplexně, tedy jako přírodu, historii a lidi v krajině, zvyky a tradice - a to chvilku potrvá.. Časem se zde tedy budou objevovat příspěvky na tato témata, kde i vy můžete být nápomocni informací, radou, vstupy, vždyť je to koneckonců web především pro Vás..
PŮVODNÍ ODKAZY (INTERNÍ WEB):

Fotogalerie

CHKO Kokořínsko, Mšensko

Kokořínský důl, Máchův kraj

NOVÉ ODKAZY (EXTERNÍ ČR):

www.psovka.cz

www.mestomseno.cz

www.kokorin.cz

www.kokorin.info

www.kokorinsko.net

kokorinsko.ochranaprirody.cz

http://www.kokorin.cz/
Copyright © 2015 by "Luděk Rotrekl"   •   All Rights reserved   •   E-Mail: ludek.rotrekl@post.cz
Home About Me Contact Photogalery
Mšeno a okolí
Máchův kraj, Dubsko
Kokořínské údolí - Prolomené hory